15 października 2021

JAK WYGLĄDA PROJEKT WNĘTRZ ?
[ Projekty branżowe]

Przed ostatni etap całego projektu. Zestaw rysunków potrzebnych dla ekipy pracującej na budowie, która zajmuje się podłączeniami instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej czy też zabudową sufitów podwieszanych lub wyburzeniami ścian. Wszystkie te projekty mają na celu pomoc wykonawcom przygotować pomieszczenie do kolejnego kroku jakim jest np. pomiar stolarza. ODPOWIEDNIE ROZMIESZCZENIE INSTALACJI W DOMU TO PODTSAWA JEGO PRZYSZEŁEJ FUNKCJONALOŚĆI. 

 

 

1. PROJEKTY PODŁĄCZEN INSTALACJI ( ELEKTRYKI I WODNO-KANALIZACYJNEJ):


Często pytają Państwo czy możemy zostawić istniejąca instalacje elektryczna. Jest to sprawa bardzo indywidualna. Wszystko zależy od tego czy będzie ona sprostała naszym założeniom, bądź czy okaże się odpowiednio wystarczająca. Zazwyczaj dorabiane są małe ale jednak zawsze znajdą się jakieś poprawki w istniejącej.

                                         

 

2. PROJEKT EWENTUALNYCH WYBURZEŃ LUB DODAWANYCH ŚCIAN:

 

Jeśli pojawia się potrzeba wyburzeń bądź dodania jakiś podziałów ze ścian, wrysowujemy je na projekt tak aby było to czytelne dla wykonawcy. Oczywiście jest to tylko opcja do wykorzystania w ramach etapu branżowego. 

 

 

3. PROJEKT SCHODÓW:

 

Moment, w którym zawsze pojawia się pytanie od nas dla Państwa. Prócz stylistyki ważna jest także ergonomia, a wrysowując schody może okazać się ze z pięknych, zabiegowych schodów na projekcie musimy zrobić schody, równie ciekawe ale dwubiegowe. Zawsze staram się spełnić marzenie Klientów jednak czasem musimy iść na kompromis ze względów konstrukcyjnych. 

 

                                           

 

4. PROJEKT ZABUDOWY GIPS – KARTONOWYCH:

 

Najczęściej są to sufity i ściany, w których zastosujemy metodę gips-karton. Przedstawiane w formacie płaskich rysunków 2D z wymiarami, a często w skomplikowanych przypadkach dodatkowych widoków 3D.