14 października 2021

JAK WYGLĄDA PROJEKT WNĘTRZ ?
[MOODBOARDY]

Myślę, że jest to ulubiona część Klientów i chyba najbardziej kojarząca się w projektowaniem wnętrz. Moodboard czyli zestawienie materiałów, które będą użyte do wykończenia pomieszczeń i elementów składowych wizualizacji.  Dzięki nim możemy zobaczyć, a przede wszystkim dotknąć na żywo próbek np. tkanin na okno, płytek na podłogę, kolory ścian czy nawet zdarzają się całe elementy baterii umywalkowej. 

 

 

Są to tablice z założonymi do użycia materiałami, kolorami i stylistyką wnętrza. Są one dobierane na tyle szczegółowo, aby mogły stanowić bazę do stworzenia foto realistycznych wizualizacji. Zazwyczaj podaje po trzy różne warianty danego elementu tak, aby każda ze stron była zadowolona z finalnego rezultatu.  Na przykład podaje dwa fotele stylistycznie podobne do siebie ale jeden jest z funkcją obracania, natomiast drugi posiada na stałe montowane nóżki. W zależności od preferencji dokonują Państwo wyboru jaki typ fotela powinien zostać. Każda pozycja posiada link do konkretnego sklepu. 

 

     

 

Podobnie jest z materiałami wykończeniowymi. Propozycje np. płytek zazwyczaj podaje w dwóch, trzech wersjach, które możemy zobaczyć na żywo i ocenić jak zachowują się w świetle dziennym.  Jeśli spotykamy się na budowie jest to doskonała okazja do zobrazowania sobie projektu w konkretnej stylistyce. Moodboardy to nie tylko próbki materiałów przedstawiane na żywo ale także zapisane w formie pdf arkusze z linkami do dostawców bądź sklepów. Zawsze po powrocie do domu możemy wrócić i zobaczyć konkretny produkt jeszcze raz.