18 października 2021

JAK WYGLĄDA PROJEKT WNĘTRZ?
[Ankieta preferencji]

Z pozoru słowo "ankieta" wywołuje negatywne emocje u większości osób, jednak obiecuję że nie jest to nic groźnego. Nawet mogę śmiało dodać, że jest to ulubiony etap Klientów w całym procesie projektowania wnętrz. To czas, w którym zamieniam się rolami ja słucham, a druga strona opowiada o własnych preferencjach, oczekiwaniach oraz marzeniach do spełnienia.

 

                                       

 

Rozmowę przeprowadzam o każdym projektowanym pomieszczeniu. Nie ma tu żadnych pytań podchwytliwych czy pytań z jedyną poprawną odpowiedzią ;) Nie ma się czego bać ! Moim zadaniem jest dowiedzieć się jakie wytyczne mają być zawarte w projekcie tak, aby był funkcjonalny i w odpowiedniej stylistyce. Są to ankiety zarówno o stylistykę wnętrza ale także techniczne, odpowiednio podzielone na kategorie pomieszczeń. Nie trzeba też znać wszystkich pojęć wnętrzarskich od tego jestem ja i chętnie odpowiem na jakiekolwiek zagwozdki pojawiające się na drodze rozmowy.

 

                                       

 

Warto zabrać ze sobą kilka inspiracji. Można je wydrukować albo mieć na telefonie czy tablecie ( i tak będę prosiła o przesłanie ich na mojego maila). To naprawdę cenne informacje dla projektanta wnętrz. Warto zastanowić się jakie rozwiązania technologiczne będą przewidziane np. rodzaj ogrzewania, sprzętów kuchennych, dodatkowe instalacje jak np. klimatyzacja itp.