Nie chciałam, aby fronty były całkiem proste ale też zbyt klasyczne. Zastosowałam delikatny frez walca wokół szafek, co pozwoliło uzyskać subtelny, elegancki design. Oczywiście nie mogło zabraknąć złotych, lekko postarzanych uchwytów (marzenie inwestorki). Szafki górne, ze względów praktycznych nie posiadają uchwytów. 

Na wyspie zastosowaliśmy gruby, dwunasto-centymetrowy blat roboczy podkreślony drewnianymi nogami od strony jadalni. Stalowy zlew został osadzony dokładnie naprzeciwko płyty gazowej, jednocześnie na środku pomieszczenia. 

    Lokalizacja:

        Rzeszów

 

    Powierzchnia:  

        9 m²

 

    Styl:

        klasyczny + nowoczesny

Jest to jeden z tych projektów, w którym od początku mam wizję jak będzie wyglądać. Wiedziałam, że płyta gazowa, do której podłączenie znajdowało się na ścianie głównej będzie stanowiło centrum " dowodzenia" kuchni. Z racji tego, że mamy bardzo dużo szafek do przechowywania postanowiłam zrezygnować z podwieszanej zabudowy, a miejsce to pozostawić tylko do wykończenia marmurowym spiekiem. Okap wkomponowany został w tło, dzięki czemu pomimo swoich dużych gabarytów gubi się na całej tej przestrzeni. Przypomina wykuty w skale, monolit, który zawisł nad centralną częścią kuchni. 

Kuchnia z wyspą

08 września 2021

Biała kuchnia to marzenie, które często powtarza się w pracy architekta. Chodź ma swoich zwolenników jak i przeciwników to trzeba przyznać, że zawsze robi wrażenie i poczucie ogromnej sterylności, a zarazem przytulności. Dużo słyszę pytań jaki jest mój ulubiony styl. Jak dużo miesięcy w kalendarzu tak często zmienia mi się preferencja co do stylu. Obecnie mogę przyznać, że jest to mój faworyt. 

 

Nowoczesny salon w Rzeszowie
Projekt sypialni w stylu Glamour z sufitem napinanym - Projektowanie wnętrz Rzeszów w luksusowym stylu