Warto wiedzieć, że łączenie orientalnego Wschodu we wnętrzach powinno być projektowane w zasadzie japońskiej filozofii ikigai. Jest to pojęcie, które wiąże się z naszym sensem życia. Każda osoba jest inna i potrzebuje innego systemu pracy, układu przestrzeni oraz swobody. Jest to nic innego jak projektowanie rozwiązań w harmonii z nami samymi. 

    Lokalizacja:

        Rzeszów

 

    Powierzchnia:  

        14 m²

 

    Styl:

        japandi 

Styl ten łączy sobie Japońską filozofię wabi-sabi, której jednym z założeń jest wplatanie do wnętrz niesymetrycznych przedmiotów np. lamp. Natomiast scandi wyróżnia się formami organicznymi. Jak się okazuję te dwa, z pozoru odmienne style, bardzo łatwo łączą się ze sobą. Przede wszystkim im mniej dodatków, które nie wnoszą nic do wnętrza tym lepiej. Stonowana, jasna kolorystyka wnętrza oraz korzystanie z naturalnych materiałów jak drewno lub kamień to tylko niektóre cechy stylistyki wnętrz Japandi. 

Sypialnia w stylu japandi

12 października 2021

Coraz głośniej mówi się o stylu Japandi, który łączy w sobie skandynawski spokój i prostotę oraz japońską kulturę. Architekci wnętrz coraz częściej wybierają przytulne wnętrza, ciepłe a jednocześnie minimalistyczne i eleganckie. Tym bardziej cieszę się, że taki projekt mógł pojawić się w mojej pracowni. 

Projekt sypialni z dużą szafą w Rzeszowie
Projekt sypialni w stylu Glamour z sufitem napinanym - Projektowanie wnętrz Rzeszów w luksusowym stylu