Udało się jednak zmieścić wszystkie elementy, a wyspa została poprowadzona w kształcie półokręgu, co pozwoliło na zachowanie swobodnej komunikacji pomiędzy pomieszczeniami. 
Jadalnia nawiązywać ma do stylistyki przy kuchni. Co ważne kształt stołu najlepiej, żeby pasował do wyspy - czyli posiadał lekkie zaokrąglenia. Zabudowa przy ścianie ma służyć jako barek - miejsce spotkań ze znajomymi czy rodziną, a dla osób wolących rozmowy przy filiżance kawy zaprojektowałam narożna, przeszkloną szafkę przy kuchni z całym ekwipunkiem dla smakoszy tego napoju. Stanie tam też ekspres, a duży blat będzie bardzo pomocny przy jej przyrządzaniu. 

    Lokalizacja:

        Rzeszów

 

    Powierzchnia:  

        28 m²

 

    Styl:

        nowoczesny

Pierwotna wersja salonu zakładała kominek portalowy - utrudnieniem stał się tu dość spory komin, który blokował przestrzeń w swobodnym aranżowaniu. Pani Paulina jednak potrzebowała szafek do przechowywania, a kominek miał być użytkowany jedynie odświętnie. Pojawił się pomysł drugi na małą wolnostojącą kozę w rogu przy szybie kominowym, dzięki czemu przestrzeń przy TV stała się lekka, a zyskała na tym całkiem spora szafka RTV. Na ścianie ułożone zostaną marmurowe, szare płytki z nieregularnym podziałem z ozdobnym srebrnym profilem pomiędzy.  Kuchnia była też sporym wyzwanie. Jak zachować trójkąt roboczy jednocześnie spełniając założenia projektowe to pytanie, które nurtowało mnie od samego początku.

 

Kuchnia z salonem i jadalnią

28 stycznia 2022

Projekt wnętrza domu, do którego nie wchodzimy na tak zwany stan surowy, a zastajemy  wnętrze o nakreślonych już funkcjach użytkowania to zawsze nie łatwe wyzwanie projektowe. Cel był jeden zmiana na nowoczesne wnętrze, wprowadzamy odcienie szarości, bardziej minimum niż maksimum, a kuchnia z wyspą stała się przysłowiowym " must have "!